سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

 Information Of Iranian Cinema Halls Owners

 

   خانه  |  اطلاعات سالن هاي سينمايي كشور  |  اخبار  |  درباره ما  |  تماس با ما 

   متن خبر

رئیس سازمان سینمایی خبر داد:

کاهش ۲۵ درصدی فروش اکران ‌های نوروزی

بانی فیلم آنلاین: رئیس سازمان سینمایی گفت: قضاوت درباره فروش اکران های نوروزی زود است، اما فروش تا پایان دوازدهم فروردین در مقایسه با سال گذشته با کاهش ۲۵ درصدی روبه رو بوده است.

سایت انجمن سینماداران ایران

حجت اله ایوبی در مصاحبه  با خبرگزاری صدا و سیما گفت:‌ درباره کاهش فروش فیلم‌های اکران نوروزی افزود: سال گذشته اکران نوروزی خیلی زودتر از امسال آغاز و برخی فیلم ها زودتر از ۱۵ اسفند ۹۲ اکران شد در صورتی که اکران نوروزی امسال از ۲۷ اسفند ۹۳ آغاز شد. وی با اشاره به تقارن ایام فاطمیه با اوایل نوروز امسال گفت: همچنین سینماها به سبب تقارن با ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها تعطیل بود، ضمن اینکه تیزر فیلم ها از سیزدهم فروردین آغاز و پس از آن استقبال بیشتر شد. رئیس سازمان سینمایی با ابراز امیدواری از پرفروش تر شدن اکران های نوروزی سینما افزود: امیدواریم امسال نیز مانند سال گذشته شاهد علاقه مندی و استقبال مردم از سینما باشیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: سال گذشته فروش فیلم های سینمایی به ویژه در شهرستانها افزایش داشت و امسال نیز به گفته مدیر فیلم های هنر و تجربه با فروش خوب مواجه بود. ایوبی تفاوت عمده تولیدات سینمای ۹۳ با ۹۴ را در تغییر و تحولات بنیاد سینمایی فارابی عنوان کرد و گفت: امسال خوشبختانه با آغاز به کار به موقع مدیر بنیاد فارابی بعد از جشنواره فجر تعداد قابل توجهی از فیلمسازان دلسوز و کارگردانان برجسته تولید فیلم های خوب خود را آغاز کردند.

وی همچنین درباره تعداد پروانه های ساخت فیلم های امسال گفت: انتظار داریم حدود ۱۰۰ فیلم پروانه ساخت بگیرند که طبیعتاً تعدادی از آنها ریزش خواهد داشت، اما تقریباً مانند سال گذشته خواهد بود و در مورد فیلم اولی ها نیز ضوابط مطابق سال گذشته رعایت خواهد شد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره افزایش قیمت بلیط های سینماها نیز گفت: علی القاعده پس از دو سال مخالفت شورای صنفی نمایش با افزایش نرخ بلیط و البته متناسب با تورم شاهد افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی نرخ بلیط ها هستیم، با این تفاوت که قیمت بلیط ها شناور خواهد بود. ایوبی افزود: افزایش نرخ بلیط ها متناسب با کیفیت سالن ‌ها و همچنین روزهای هفته شناور خواهد بود ضمن اینکه معتقدیم در مقایسه با دیگر کالاهای فرهنگی-هنری، بلیط سینما در ایران همچنان ارزان است. وی همچنین درباره تناقض افزایش قیمت بلیط سینماها با رویکرد استقبال مخاطبان از سینماهای کشور گفت: بعید می دانم افزایش قیمت بلیط سینما با استقبال نکردن مردم از سینما مرتبط باشد چرا که همچنان قیمت ها در سینماهای شهرستانها پایین است و امیدوارم در فروش تأثیر چندانی نداشته باشد و شاهد افزایش فروش باشیم.

رئیس سازمان سینمایی افزود: تجربه نشان داده به روز کردن و نوسازی سالن های سینما همراه با اکران فیلم های جذاب در روند رو به رشد فروش ها تأثیرگذار است. معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه نوسازی سالن ها در اولویت کار موسسه سینما شهر قرار دارد گفت: درصد قابل توجهی از سالن های سینمایی، بهسازی و نوسازی می شود ضمن اینکه تعدادی سالن سینمایی خوب به ویژه در شهرستانها به سالن‌ های موجود اضافه می‌شود.

ایوبی با اشاره به اینکه چندین فیلم فاخر در نوبت اکران های امسال قرار دارد افزود: فیلم های فاخر محمد رسول الله و رستاخیز به علاوه فیلم های خوب تولید شده سال گذشته امسال اکران می شود که مجموع این اکران ها در کنار ارتقای کیفی و کمی سالن ها در رونق سینمای کشور تأثیر گذار است. رئیس سازمان سینمایی در پایان با اشاره به مسئله مهم تبلیغات سینمایی برای رونق سینمای کشور تأکید کرد: درصدد ایجاد راه های تبلیغ برای فیلم های سینمایی هستیم و امیدواریم صدا و سیما که نقش برجسته ای در این زمینه دارد در پخش تیزرهای فیلم ها ما را یاری کند.

منبع خبر: بانی فیلم آنلاین
آماده سازي و تنظيم خبر: مدير سايت | 10 فروردین ماه 1394

 

 
 اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.                                            پشتيباني فني: گروه توليد محتواي دسته جدا
 تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه توليد محتواي دسته جدا می باشد و بر اساس ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، هرگونه کپی برداری از آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.
 Copyrights All Right Reserved | تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي دسته جدا - abandApart.ir